Koncern Repsol

Koncern Repsol

Koncern naftowy Repsol jest jedną z największych zintegrowanych firm energetycznych na świecie. Firma obecna jest w całym łańcuchu operacji związanych z sektorem naftowymi i gazem ziemnym między innymi poszukiwaniu surowców, jej produkcji i przerobu, rozwoju i komercjalizacji oraz poszukiwaniu innowacji w zrównoważonej energii na przyszłość.Misja i wizja koncernu

 

Misją koncernu Repsol jest bycie globalną firmą energetyczną zaangażowaną w zrównoważony rozwój świata z perspektywiczną wizją opartą na innowacjach, wydajności i szacunku oraz na tworzeniu wartości w celu promowania postępu w światowym społeczeństwie.

 

 

Czym głównie zajmuje się koncern Repsol

 

Repsol jest firmą globalną, działalność obejmuje poszukiwania i wydobycie ropy naftowej i gazu, a także rafinację, a także sprzedaż produktów pochodnych i świadczenie usług w codziennym życiu, takich jak gaz ziemny i energia elektryczna. Poniżej przedstawiamy opis głównych gałęzi operacyjnych koncernu:

 

 

Upstream (wydobycie, rozwój, produkcja)

 

Repsol działa z sukcesami na światowym rynku wydobywczym posiadając własne źródła ropy, platformy wiertnicze, wspólne inwestycja z innymi partnerami jak i miejsca poszukiwania ropy naftowej i gazu ziemnego. Firma postawiła sobie za cel zwiększanie wydobycia ropy i zyskowności w zgodzie z ochroną środowiska i lokalnymi rządami. Strategiczny plan rozwoju zakłada światową ekspansję wydobywczą mając na względzie zróżnicowanie źródeł pozyskiwania ropy w skali światowej, doskonałość operacyjną, która będzie się przyczyniać do obniżania kosztów wydobycia podnosząc tym samym zysk jednostkowy. Firma Repsol osiągnęła poziom wydobycia ropy i gazu wynoszący około 695 tysięcy baryłek dziennie. Jest to wynik stawiający koncern Repsol w światowej czołówce firm naftowych.

 

Więcej informacji 

https://www.repsol.com/en/about-us/what-we-do/upstream/index.cshtml

Downstream (rafinacja ropy i marketing)

 

Koncern Repsol posiada rafinerie i zakłady produkujące oleje smarowe, paliwa, paliwa lotnicze oraz produkcji specjalne w Hiszpanii oraz w wielu państwach Europy i Ameryki Łacińskiej. Sprzedaż paliw oraz olejów smarowych dla ostatecznego klienta odbywa się oprócz kanałów dystrybucji pośredniej i bezpośredniej również poprzez sieć 4719 stacji benzynowych. Koncern przerobił 1 milion baryłek dziennie produktów ropochodnych co stawia go w dziesiątce największych światowych potęg energetycznych. Wyroby Repsol są obecne w 90 krajach świata.

 

Więcej informacji 

https://www.repsol.com/en/about-us/what-we-do/downstream/index.cshtml

 

 

 

Powyższe obszary działalności koncernu są reprezentowane przez:

 

 

 

Handel (trading)

 

Handel w przemyśle naftowym odbywa się na poziomie międzynarodowym. Jest rozwijany na podstawie trzech elementów: arbitrażu, informacji i ryzyka. Rynek jest aktywny 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Jego zakres jest międzynarodowy, a operacje odbywają się w czasie rzeczywistym.

Działalność handlowa Repsol jest prowadzona na całym świecie za pośrednictwem różnych biur założonych na najważniejszych strategicznych rynkach europejskich, amerykańskich i azjatyckich.

 

Morskie terminale przeładunkowe

 

Repsol operuje w kilkunastu terminalach morskich zlokalizowanych w Hiszpanii, Portugalii i Peru. Wszystkie terminale spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa, aby oferować usługi gwarantujące zaufanie do operacji i produktów.

 

Przerób Ropy Naftowej

 

Dzięki jednej z najwyższych marż rafineryjnych w Europie, nasze zakłady przemysłowe stanowią punkt odniesienia w sektorze. Są tam, gdzie przekształcamy węglowodory z całej planety w szeroką gamę produktów, których używamy w naszym codziennym życiu. Innowacja jest kluczem do pozostania liderem branży w Europie i zwiększenia wydajności naszych procesów. Dlatego jesteśmy zobowiązani do stosowania najnowocześniejszych technologii we wszystkich naszych rafineriach , które działają bez przerwy 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, a  pracownicy zapewniają, że produkcja przebiega bezpiecznie i bez zakłóceń. Proces ten jest realizowany w sześciu naszych kompleksach przemysłowych (A Coruña, Petronor, Kompleks przemysłowy Puertollano, Kompleks przemysłowy, Tarragona, Rafineria La Pampilla)

 

Chemicalia

 

Firma tworzy produkty z podstawowych produktów petrochemicznych i ich pochodnych. Zaangażowanie w innowacje i technologię w głównych zakładach w Hiszpanii, Portugalii i Meksyku (w sojuszu z meksykańską grupą KUO) pozwala na dalszy rozwój i zwiększenie liczby krajów, w których koncern jest obecny. Repsol posiada fabryki kauczuków syntetycznych i specjalnych produktów chemicznych w Hiszpanii, Meksyku i Chinach. Firmie udało nam się wyróżnić, konsolidując produkcję nowych asortymentów. Należą do nich Repsol Healthcare z produktami przeznaczonymi do użytku farmaceutycznego oraz asortyment polietylenowy Repsol Resistex.

 

LPG

 

W tej części działalności koncern produkuje i dystrybuuje butelkowany i luzem gaz płynny (LPG) i autogaz. Z czterema milionami klientów jest wiodącym dystrybutorem detalicznym w Hiszpanii i trzecim w Portugalii. Repsol inwestuje w gaz dzięki inicjatywom takim jak Autogas: najpowszechniej stosowane alternatywne paliwo silnikowe na świecie.

 

Marketing (sprzedaż detaliczna)

 

Olej napędowy Diesel, benzyna i gaz ziemny to niektóre z produktów, które koncern sprzedaje na całym świecie. Koncern posiada prawie 4700 stacji paliw w Hiszpanii, Portugalii, Peru i we Włoszech. Ekspansja w Meksyku otwiera drzwi do nowego rynku. Ponadto posiada inne kanały sprzedaży instrumentów pochodnych, takich jak asfalty, koks, oleje, parafiny i paliwa lotnicze.

 

Oleje i smary

 

Wszystko, czego koncern uczy się w zawodach rajdowych światowej klasy, jest stosowane do projektowania środków smarnych, które chronią i przedłużają żywotność silnika. Firma jest obecna w tej branży w ponad 90 krajach, a jej sprzedaż wzrosła o 17% w samej Hiszpanii.Zobacz pełną ofertę naszych produktów Repsol

Zobacz więcej »
Repsol to producent oleji, zajmujące się przetwórstwem ropy naftowej i gazu ziemnego. Firma działa w 29 krajach. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1986 roku i zatrudnia ponad 36000 ludzi.

Produkty

    Kontakt

    • Prager Sp. z o.o.
    • ul. Ursynowska 72
    • 02-605 Warszawa