Zwycięstwo Marqueza w GP Katalonii

15 czerwca 2019
Grand Prix Katalonii okazało się szczęśliwe dla Marca Marqueza, ale wyjątkowo pechowe dla Jorge Lorenzo.
Marc Marquez wygrał pewnie Grand Prix Katalonii. LIder klasyfikacji MotoGP nie ukrywał swej wielkiej radości, co nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt że zwyciężył "u siebie". Niestety Jorge Lorenzo nie może zaliczyć tego wyścigu do udanych. Po fantastycznym starcie z 10 pozycji błyskawicznie przeskoczył na doskonałe 4 miejsce i chwilę potem... spowodował wypadek na zakręcie #10, wykluczając z wyścigu Vinalesa, Dovizioso i Rossiego.
Grand Prix Katalonii obfitowało zresztą w kraksy, czego dowodem jest fakt iż do mety dojechało jedynie 13 zawodników! Emocje nieco już opadają, a następny wyścig za 2 tygodnie, tym razem w holenderskim Assen.